W ramach prac osuszeniowych , wykonujemy dokładną dezynfekcję  porażonych pomieszczeń, w tym powierzchni, oraz  suszonych stref podposadzkowych.  W tym cele stosujemy  środki biobójcze i biochronne mające atest i pozwolenie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

 

W celu oceny zagrożenia zdrowia człowieka i materiałów wynikającego z obecności określonych rodzajów drobnoustrojów wykonujemy Badania laboratoryjne określające nasilenie, stopień rozwoju grzybów w powietrzu , oraz na powierzchni ścian, wraz z ich identyfikację gatunkową oraz charakterystykę i ocenę wpływu na zdrowie człowieka.

 

Materiał zostaje pobrany  poprzez:

- badanie powietrza

- wymaz - próbki pobierane są z powierzchni, mogą być to powierzchnie różne - ściany, meble i tkaniny.

 

"W ramach prac osuszeniowych , wykonujemy  dezynfekcję  porażonych pomieszczeń."

Dezynfekcja i odgrzybianie

Mikrobiologia

Badania stopnia zanieczyszczenia mikrobiologicznego powietrza i powierzchni.

 

Osuszanie

Oferujemy Państwu kompleksowe usługi z zakresu osuszania budynków i mieszkań  po zalaniach.

 

Odgrzybianie

Wilgoć jest główną przyczyną procesu niszczenia materiałów przez żywe organizmy, głównie grzyby domowe, pleśnie, bakterie i owady,  a tam gdzie  jest wilgoć,  grzyby  domowe, oraz pleśniowe  nie każą na siebie długo czekać.  Pleśnie niszczą nie tylko drewno i mury, ale także wpływają na zdrowie mieszkańców, działają rakotwórczo i  powodują u organizmów nadwrażliwych określone alergie w wyniku wytworzenia przez system immunologiczny odpowiednich przeciwciał.

 

 

Najgorsze jednak jest to, że metabolity pleśniaków, są jedną z najsilniej działających trucizn pochodzenia roślinnego. Toksyny (mikotoksyny) wytwarzane przez pleśnie  są to związki nie metabolizowane w ludzkim organizmie. Mogą się one kumulować w tkankach narządów wewnętrznych powodując wiele komplikacji zdrowotnych. Toksyny wydzielane przez grzyby mogą poprzez układ oddechowy  działać alergicznie i atakować układ  immunologiczny  powodując m.in.:

 

- głębokie grzybice , stany zapalne skóry.

- objawy astmatyczne / świszczący oddech, duszność

- wzdęcia, biegunkę, wymioty

-ból stawów, zmęczenie, nudności,

- krwawienie z nosa, pieczenie, swędzenie oczu , białaczkę

- zatrucie organizmu

 

Aktywny rozwój grzybni najczęściej ujawnia się u ludzi osłabionych lub mających obniżoną odporność. Dlatego wszelkie grzyby trzeba natychmiast likwidować zanim lokator poważnie zapadnie na zdrowiu. Najważniejsze jest likwidowanie grzyba od podstaw , tj. wyeliminowanie przyczyny jego powstawania. Każde półśrodki powodują, że grzyb odrasta na nowo.

 

Bio Dezynfekcja

 

Firma KLINIKA WILGOCI oferuje usługi profesjonalnej BIO- DEZYNFEKCJI, neutralizacji zapachów i dezodoryzacji nową, niezwykle skuteczną metodą zamgławiania (mikro dyfuzji), która polega na wytworzeniu w dezynfekowanym pomieszczeniu aktywnej suchej mgły preparatu chemicznego rozpylonego na mikrocząstki (ok. 5 µm). Zamgławianie pomieszczeń może odbywać się środkami o działaniu dezynfekującym, neutralizującym zapachy.

 Najnowsza technologia dezynfekcji wykorzystuje gazową postać nadtlenku wodoru, gdzie nie dochodzi do skroplenia środka biobójczego. Dotyczy to również powierzchni niedostępnych przy konwencjonalnym czyszczeniu jak:

 sufity, zasłony, systemy oświetlenia czy szyby wentylacyjne. Dzięki temu szybko i skutecznie zwalczane są bakterie, spory oraz wirusy i grzyby.

Środek biodegradowalny w 99,9%,  aktywny na grzyby, bakterie  wirusy  i ich przetrwalniki, nie pozostawia żadnych śladów po użyciu i nie trzeba przecierać, jest kompatybilny ze sprzętem elektronicznym.

 Jest to metoda, oparta na fumigacji (gazowaniu) pomieszczeń niewidoczną i niezwilżaną  mgłą zawierającą preparat ze środkiem biobójczym  na bazie nadtlenku wodoru z domieszką srebra koloidalnego. Wykorzystywana technologia oddziałuje na mikroorganizmy, które są niszczone przez rodniki hydroksylowe powstałe w  wyniku jonizacji preparatu dezynfekcyjnego.  Działanie biobójcze nie wynika z H2O2 jako takiego, ale wskutek jonizacji uwolnionych cząstek rozkładu nadtlenku wodoru  do  bardzo utleniających jonów OH- rodników hydroksylowych, które zmieniając swoją polaryzację mogą przekazać swoje elektrony mikrobom. Gdy elektron został utracony, H2O2  ulegnie przekształceniu w O2, H2O i H2 . Zastosowany preparat  ma szerokie spektrum działania, niszczy wirusy, grzyby, prątki, bakterie i ich formy przetrwalnikowe, neutralizuje  odory  i  jest w 99,99% biodegradowalny Sucha mgła o wielkości ok. 5 mikronów zapewnia powolne i idealnie równomierne opady  na  każdy centymetr kwadratowy  bez wytwarzania Wilgoci i dochodzi w każde miejsce , szczególnie w miejsca niedostępne tradycyjną metodą dezynfekcji. Jako że rozkład jest bardzo  szybki,  lotne  związków organiczne, nie są generowane.  Ze względu na brak negatywnego oddziaływania nadtlenku wodoru na powierzchnie,  nie pozostawia osadu, a jego rozpad na bezpieczne związki (tlen i woda) możliwa jest dezynfekcja pomieszczeń o najwyższym stopniu  czystości mikrobiologicznej takich jak  sal operacyjnych, gabinetów zabiegowych i sal chorych

 

ZOBACZ

 

 

 

Osuszanie pomieszczeń gospodarczych

Data: 15.09.2015

Kategoria: Osuszanie

Osuszanie konstrukcji podposadzkowej

Data: 09.11.2015

Kategoria: Osuszanie

WIĘCEJ REALIZACJI