W pierwszej kolejności, konieczne jest wykrycie źródła wycieku i jego likwidacja. W razie braku tego działania nie można mówić o skutecznym osuszaniu. Wyciek, który nie zostanie zlikwidowany będzie wpływał na odtwarzanie się wilgoci, co zagrażać będzie różnego rodzaju uszkodzeniami. Aby szybko i dokładnie ustalić źródło  miejsca wycieku, oprócz dużego doświadczenia, potrzeba specjalistycznych urządzeń pomiarowych.

 

​Szkody które  mogą powstać wskutek nieszczelności instalacji  nie należy lekceważyć.

Im dłużej trwa wyciek zanim zostanie zlokalizowany, tym większe będą powstałe uszkodzenia, a   z reguły zawilgoceniu ulegają ściany i warstwy posadzkowe.  Podstawa rozpoczęcia prac osuszających jest lokalizacja miejsca nieszczelności i ustalenie przyczyn awarii. Wykorzystując w tym celu stare sprawdzone metody jak próby ciśnieniowe, oraz nowoczesny sprzęt pomiarowy  taki jak Termografia, Elekroakustyka,  Mikrofalowe Pomiary zawilgocenia, Endoskopia, możemy  zlokalizować ukryte  źródła   wycieków szybko tanio i dokładnie.

 

 

Obecne techniki diagnostyczne w sposób bezinwazyjny pozwalają w wielu przypadkach precyzyjnie ustalić źródła nieszczelności instalacji wodnych, jak też uszkodzenia  powłok izolacyjnych.

 

 

 

"W pierwszej kolejności konieczne jest wykrycie źródła przecieku i jego likwidacja."

Lokalizacja przecieków

Diagnostyka budynków

W ramach prac związanych z oceną stanu technicznego  budynku stosujemy cały szereg pomiarów.

 

Osuszanie po zalaniach

Oferujemy Państwu kompleksowe usługi z zakresu osuszania budynków i mieszkań  po zalaniach.

 

Zgłoś, nie czekaj

Szkody które mogą powstać wskutek nieszczelności instalacji nie należy lekceważyć. Im dłużej trwa wyciek zanim zostanie zlokalizowany, tym większe będą powstałe uszkodzenia, a z reguły zawilgoceniu ulegają ściany i warstwy posadzkowe. Podstawą rozpoczęcia prac osuszających jest lokalizacja miejsca nieszczelności i ustalenie przyczyn awarii. Wykorzystując w tym celu sprawdzone metody jak próby ciśnieniowe, oraz nowoczesny sprzęt pomiarowy taki jak Termografia, Elekroakustyka, Mikrofalowe Pomiary zawilgocenia, Endoskopia, możemy zlokalizować ukryte źródła wycieków szybko tanio i dokładnie. Jak to robimy? Termin ‘ Wykrywanie nieszczelności” opisuje lokalizację uszkodzeń izolacji wodochronnych budynku, lub wewnętrznych instalacji, - w szczególności wodnych, grzewczych, ogrzewania podłogowego, jak też nieszczelności izolacji wodochronnych, dachów, tarasów, i fundamentów. Dzisiejsza technika pomiarowa w połączeniu z fachową wiedzą i doświadczeniem zawodowym, umożliwia precyzyjnie zlokalizować większość ukrytych nieszczelności. Otrzymują państwo rzeczową analizę przyczyn uszkodzeń, dokumentację fotograficzną, protokoły pomiarowe wraz z zaleceniami odnośnie stanu technicznego instalacji i koniecznych prac naprawczych.

Osuszanie pomieszczeń gospodarczych

Data: 15.09.2015

Kategoria: Osuszanie

Osuszanie konstrukcji podposadzkowej

Data: 10.11.2015

Kategoria: Osuszanie

WIĘCEJ REALIZACJI